Dietoterapia

Skorzystaj z pomocy doświadczonego dietetyka klinicznego w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jak wygląda dietoterapia?

Aby pomóc Ci zadbać o zdrowie, profilaktykę i samopoczucie oraz zrealizować cele kliniczne, przygotowałam ofertę indywidualnej dietoterapii online. To zdecydowanie bardziej rozbudowany, kompleksowy i skuteczny model współpracy w porównaniu do jednorazowej konsultacji i okresowych jadłospisów.  W ramach naszej współpracy stworzę dla Ciebie indywidualny program dietoterapii uwzględniający m.in. konsultacje 1:1, szczegółowe zalecenia żywieniowe, plan suplementacji, przykładowe harmonogramy posiłków (z uwzględnieniem diet rotacyjnych w przypadku konieczności np. low fodmap). Najważniejsze – podczas całego procesu na bieżąco monitoruję zachodzące u Ciebie zmiany. Kluczowa podczas naszej współpracy jest edukacja, samodzielność, niezależność i regularne monitorowanie efektów. Nie chcę uzależniać Cię od moich rozpisek i namawiać na kolejne jadłospisy, ani w nieskończoność przedłużać naszą współpracę. Moim celem jest takie poprowadzenie procesu dietoterapii, abyś po jego zakończeniu umiał/umiała poradzić sobie beze mnie i wiedział/wiedziała, jak dbać o siebie na co dzień. 

Pierwsza konsultacja

Pierwszym etapem dietoterapii jest konsultacja 1:1. Aby dowiedzieć się, jak zarezerwować termin i przygotować się do pierwszej konsultacji, sprawdź zakładkę "Konsultacje dietetyczne online".

Plan dietoterapii

Podczas pierwszej konsultacji omawiamy szczegóły dotyczące dietoterapii m.in. szacunkowy czas trwania, główne cele i możliwe do osiągnięcia efekty, podejmowane działania. Jeśli uznamy, że przed rozpoczęciem dietoterapii wskazana będzie bardziej szczegółowa diagnostyka lub konsultacje z innymi specjalistami, czas rozpoczęcia dietoterapii przesuwamy do momentu otrzymania diagnozy/wyników badań.

Proces dietoterapii

Dietoterapia najczęściej trwa 2-3 miesiące (ustalane indywidualnie). Podczas dietoterapii jesteśmy w stałym kontakcie, monitorujemy zmiany, efekty, wyniki badań, objawy i samopoczucie. Kiedy uznamy, że cele zostały osiągnięte, kończymy naszą współpracę. 

Co otrzymujesz w ramach dietoterapii?

Dietoterapia (1 miesiąc) obejmuje konsultację wprowadzającą 1:1 wraz z jej podsumowaniem, szczegółowe zalecenia żywieniowe i dotyczące stylu życia, plan suplementacji oraz przykładowe przepisy i harmonogramy posiłków (jadłospisy). Wszystkie materiały otrzymasz ode mnie mailowo w formie pdf, zostaną także udostępnione w aplikacji mobilnej, dzięki czemu zawsze będą pod ręką. Dzięki dostępowi do aplikacji będziesz również miał/miała możliwość dokonywania zmian w przepisach i jadłospisach (w zależności od indywidualnych ustaleń), dzięki czemu zachowasz elastyczność i nauczysz się, jak komponować codzienne żywienie. Podczas całego okresu dietoterapii jestem do Twojej dyspozycji, na bieżąco monitoruję zachodzące u Ciebie zmiany i w razie potrzeby proponuję niezbędne modyfikacji.  Jakie są największe korzyści takiego modelu dietoterapii?

 • Nie tracisz czasu na dojazd do gabinetu, możemy współpracować z każdego miejsca na świecie, a jedyne czego potrzebujesz to komputer lub telefon i dostęp do internetu,
 • Pracujesz nad rozwiązaniem swojego problemu i osiągnięciu swoich celów pod okiem specjalisty, który cały czas czuwa nad procesem,
 • Rozumiesz, dlaczego podejmujemy takie a nie inne działania, co ułatwia wprowadzenie ich w życie,
 • Rozumiesz, co dzieje się w Twoim organizmie i dlaczego ma takie potrzeby, dzięki czemu wiesz, jak dopasowywać swoje żywienie i suplementację w różnych sytuacjach,
 • Wiesz, jak poradzić sobie w sytuacjach takich jak spotkania towarzyskie, wyjazdy, wakacje, długie podróże, jedzenie na mieście, tak aby cieszyć się z nimi i w pełni z nich korzystać, a jednocześnie wciąż dbać o zdrowie,
 • Umiesz dopasować dietę do swoich potrzeb, ale również możliwości i trybu dnia,
 • Umiesz samodzielnie skomponować posiłki bez konieczności jedzenia “z kartki”,
 • Jesz, to co lubisz i dbasz o zdrowie,
 • Budujesz trwałe nawyki żywieniowe,
 • Oszczędzasz czas, który normalnie poświęcasz na planowanie posiłków,
 • Oszczędzasz pieniądze – nie kupujesz zbędnych produktów, suplementów, nie marnujesz żywności,
 • Przygotowujesz smaczne, zdrowe, łatwe posiłki bez spędzania wielu godzin w kuchni,
 • Masz pewność, że odżywiasz się prawidłowo i dostarczasz do organizmu wszystko, czego potrzebuje.

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie znalazłeś/aś tu odpowiedzi na swoje pytanie, chcesz o coś dopytać śmiało napisz do mnie na maila nutriaid.dietetyk@gmail.com!

Jak zarezerwować i opłacić konsultację?

Rezerwacji terminu konsultacji możesz dokonać poprzez kalendarz na stronie (sprawdź zakładkę “UMÓW KONSULTACJĘ”) lub pisząc do mnie mailowo. Po rezerwacji lub ustaleniu terminu otrzymasz ode mnie dane do płatności przelewem.

Ile kosztuje miesiąc dietoterapii i co uwzględnia ta cena?

Miesiąc dietoterapii kosztuje 500 zł. W ramach tego modelu współpracy i tej kwoty otrzymujesz:

 • konsultację 1:1 (jeśli umówisz się na pierwszą konsultację i po niej zdecydujesz się na kontynowanie współpracy dopłacasz jedynie różnicę)
 • szczegółowe zalecenia żywieniowe oraz dotyczące stylu życia m.in. rytmu dobowego, snu, aktywności fizycznej
 • wskazówki dotyczące dalszej diagnostyki, jeśli będzie ona konieczna
 • plan suplementacji
 • przykładowe przepisy i harmonogramy posiłków (jadłospisu) z dostępem do aplikacji mobilnej
 • stałą opiekę, możliwość kontaktu i zadawania pytań
Jak długo trwa dietoterapia?

Jest to bardzo indywidualne i zależne od kilku czynników, jednak warto nastawić się na 2-3 miesiące współpracy. To optymalny czas do zaobserwowania pozytywnych zmian i wprowadzeniu wielu problemów w stan remisji. Czas może się wydłużyć, jeśli wskazane będzie przeprowadzenie dodatkowej diagnostyki, czy konsultacji ze specjalistami (za czas, podczas którego nie współpracujemy bezpośrednio i oczekujemy na wyniki lub diagnozę nie pobieram dodatkowych opłat).

Z jakimi problemami zdrowotnymi mogę się zgłosić?

Współpracuję głównie z pacjentami z chorobami przewodu pokarmowego (m.in. IBS, SIBO, GERD, choroby zapalne i zaburzenia czynnościowe), zaburzeniami hormonalnymi, metabolicznymi oraz kobietami w ciąży. Dla kobiet przygotowujących się lub będących w ciąży przygotowałam specjalne pakiety. Sprawdź zakładkę “Dieta w ciąży”.

Zapisz się

Make an appointment

[CP_APP_HOUR_BOOKING id="1"]