Aleksandra Dziura, dietetyk kliniczny
Cześć! Mam na imię Ola. Jestem dietetykiem klinicznym z pasji i wykształcenia. Pracuję z pacjentami wymagającymi dietoterapi i suplementacji klinicznej, kobietami w okresie okołociążowym i okołoporodowym, a także z pasjonatami sportu. Oprócz pracy 1:1 z pacjentami zajmuję się też organizacją i prowadzeniem warsztatów oraz copywritingiem medycznym i dietetycznym. W księgarniach możesz znaleźć dwie książki mojego autorstwa „Zdrowa dieta przyszłej mamy” oraz „Dieta dla serca”.
W 2020 roku założyłam firmę i poradnię dietetyki i zdrowego stylu życia NutriAid. To działalność, w której łączy się większość moich pasji, czyli praca z ludźmi, edukacja, ruch i jedzenie…:)
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o moim doświadczeniu lub wykształceniu, poniżej znajdziesz kilka najważniejszych faktów:
- Ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia podyplomowe z dietetyki sportowej w Institute of Performance Nutrition.
- Praktykę i doświadczenie zdobywałam w warszawskich szpitalach m.in. Centrum Zdrowia Dziecka, Szpitalu Klinicznym na ul. Karowej, MSWiA, Szpitalu Banacha.
- Nieustannie szkolę się podczas polskich i zagranicznych konferencji.
School of insulin resistance therapy
Dietoterapia w Zespole Policystycznych Jajników.
Dieta w hiperurykemii i dnie moczanowej.
Odchudzanie w chorobie Hashimoto
The Low FODMAP Diet for Irritable Bowel Syndrome.
Dieta w chorobach tarczycy - niedoczynność i Hashimoto
NEAT w praktyce
Kurs specjalistyczny dla dietetyków i lekarzy Dieta dla płodności.
Diagnostyka laboratoryjna w gabinecie dietetyka.
„W swojej pracy stawiam przede wszystkim na indywidualne, holistyczne podejście, szukanie przyczyny i optymalnych rozwiązań problemów oraz edukację. Nie oferuję typowych, sztywnych diet i nie zależy mi na uzależnieniu pacjentów od rozpisek i harmonogramów. Oferuję edukację, wsparcie, opiekę i pełen proces dietoterapetyczny, dzięki któremu osiągniesz wyznaczony cel, poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie. Wciąż szkolę się podczas kursów i konferencji specjalistycznych, aby moja wiedza zawsze była aktualna. Programy żywieniowe i dietoterapeutyczne opieram na EBM (z ang. evidence based medicine), różnorodnych filarach medycyny i wieloletnim doświadczeniu. Współpracuję również z innymi specjalistami m.in. lekarzami, fizjoterapeutami, psychologami i trenerami, aby mieć pewność, że moi pacjenci są objęci jak najlepszą opieką.”